Listy z Odosobnienia

Listy z Odosobnienia

Kwarantanna jest czasem odosobnienia i paradoksem: dla ochrony życia rezygnujemy z niektórych jego aspektów. Samotność i zamknięcie sam na sam ze sobą może być dotkliwym doświadczeniem, zwłaszcza dla osób, które na co dzień uciekają przed sobą w różne aktywności. Trudem bywa również uwięzienie w domu z bliskimi, z którymi nie zawsze jest nam po drodze.

Korzystając z doświadczeń pamiętnikarskich i autobiograficznych, które uczą, że pisanie pomaga radzić sobie z trudem spotykania i poznawania siebie, zapraszamy do pisania Listów z Odosobnienia. Chcemy aby obok innych form pomocy psychologicznej świadczonej na odległość, takich jak dyżur telefoniczny w poradni lub konsultacje z psychologami, pisanie mogło pretekstem do formułowania obaw i nadziei, zapisem trudów i rozwoju związanego z kwarantanną.

Skoro odosobnienie jest, paradoksalnie, naszym wspólnym doświadczeniem, pisane listy mogą być źródłem inspiracji dla Innych. Dlatego też w zakładce Listy z Odosobnienia będziemy publikować w każdy poniedziałek wybrane fragmenty listów wraz z odpowiedziami pisanymi przez psychologów tutejszej poradni. Fragmenty listów będą publikowane anonimowo, nie zbieramy też żadnych Państwa danych. Jeżeli nie życzycie sobie Państwo publikacji, prosimy napisać o tym w treści listu, mogą się Państwo spodziewać wtedy odpowiedzi na adres, z którego list został wysłany.

Listy prosimy wysyłać na adres: [email protected]

Inicjatywa wzorowana jest na projekcie „Listy do Kwarantanny” realizowanym w Instytucie Psychologii UJ w Krakowie.